VIDEO/ Sherri në fundin e ndeshjes, Granit Xhaka i vetëm përballë 5 futbollistëve serbë

Fundi i ndeshjes mes Serbisë dhe Zvicrës prodhoi tension në fushë. Granit Xhaka u përplas me pesë nga futbollistët e Serbisë, me kapitenin shqiptar të Zvicrës që ka reaguar me guxim ndaj kundërshtarëve.

Pas disa momenteve tenison, Xhaka dhe Milenkovic u ndëshkuan me kartona të verdhë.

 

” alt=”” aria-hidden=”true” />
Serbia’s goalkeeper #23 Vanja Milinkovic-Savic (in black) and Switzerland’s midfielder #10 Granit Xhaka (top) argue during the Qatar 2022 World Cup Group G football match between Serbia and Switzerland at Stadium 974 in Doha on December 2, 2022. (Photo by MANAN VATSYAYANA / AFP) (Photo by MANAN VATSYAYANA/AFP via Getty Images)
” alt=”” aria-hidden=”true” />
Serbia’s goalkeeper #23 Vanja Milinkovic-Savic holds Switzerland’s midfielder #10 Granit Xhaka by the throat during the Qatar 2022 World Cup Group G football match between Serbia and Switzerland at Stadium 974 in Doha on December 2, 2022. (Photo by MANAN VATSYAYANA / AFP) (Photo by MANAN VATSYAYANA/AFP via Getty Images)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here