Vdes një 60-vjeçar shqiptar në aksident trafiku në Itali

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, ku vdekur një shqiptar.

Mediat vendase raportojnë se në aksidentin që ndodhi në Teramo të Italisë ka humbur jetën 60 vjeçari shqiptar Agron Gjata.

Ky i fundit me mjetin tip “Nisan” tentoi të parakalonte por gjatë tentativës së tij u përplas me një furgon dhe makina e tij u përmbys disa herë derisa u përplas me mjetin tip ‘Fiat punto” drejtuar nga 59 vjeçari Ascoli Piceno.

Shqiptari u dërgua menjëherë në spital, por nuk mund t’i shpëtonte plagëve të marra.

I plagosur në këtë aksident ka mbetur edhe pronari i makinës Fiat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here