Vdekje misterioze në rradhët e elitës ruse

Kreu i një kantieri detar që prodhonte anije luftarake dhe nëndetëse për Ministrinë e Mbrojtjes së Rusisë ka humbur jetën në moshën 66-vjeçare.

Vdekja e tij vjen pas një seri vdekjesh figurash të fuqishme që kërcënojnë në mënyrë misterioze muajt e fundit.

Alexander Buzakov u vlerësua për mbikëqyrjen e disa prej “urdhrave më komplekse”.

Është interesant fakti që vdekje të tilla misterioze kanë ndodhur në masë të madhe në Rusi, që kur presidenti Vladimir Putin urdhëroi pushtimin e Ukrainës.

Më parë kishin vdekur në rrethana misterioze njerëz të pushtetshëm të Kremlinit, por që konsideroheshin se me nisjen e luftës në Ukrainë, ia kishin kthyer shpinën Putinit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here