Trupi i Artan Zymberit dërgohet në Norvegji për autopsi

Tashmë trupi i pajetë është dërguar në Norvegji, ku atje do t’i kryhet edhe autopsia.

Këtë për klankosova.tv e ka konfirmuar axha i të ndjerit, Nexhat Zymberi.

“Trupi i pajetë i është dorëzuar shtetit të Norvegjisë dhe tani jemi në pritje të autopsisë”, ka thënë ai.

Kujtojmë se kanë qenë familjarët e të ndjerit ata që kanë përhapur lajmin duke e aluduar se shkas për vrasjen e tij mund të kenë qenë tatuazhi i Adem Jasharit që e kishte në gjoks së bashku me emblemën e UÇK-së dhe Skënderbeun.

Klikoni në linkun e mëposhtëm për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here