Tifozja e Botërorit, Ivana Knoll: Nëse Kroacia e fiton Kupën e Botës unë do të zhvishem lakuriq

Tifozja më e popullarizuar kroate, Ivana Knoll ka premtuar se do të zhvishet lakuriq më 18 dhjetor nëse Kroacia arrin të fitojë titullin e saj të parë kampion në Kupën e Botës në Katar.

Kroatët arritën të kalojnë për herë të tretë në gjysmëfinale të Botërorit dhe sfida e radhës është Argjentina e Messit, me të cilën do të luftojnë për finalen të martën (13 dhjetor).

 

Kroacisë janë dy fitore larg fitimit të Kampionatit Botëror, ndaj ish-konkurrentja e Miss Kroacisë u ka bërë një premtim fansave.

E pyetur nga mediat gjermane për shanset e Kroacisë për të fituar Kupën e Botës, Ivana tha se do të zhvishej nëse do të shihte trofeun e dëshiruar.

“Nëse kjo ndodh, flamuri bie”, tha influencuesja që u bë e famshme për veshjet e saj provokuese nëpër stadiume.

“Superfansja kroate Ivana Knoll po shkakton emocione në Kupën e Botës në Katar. Fotot e 30-vjeçares po bëjnë xhiron e botës falë kombinimeve të saj të veshjeve. Kroatja më parë quhej tifozja më e bukur e Botërorit”, shkruan kjo media austriake Heute.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here