Home ShowBiz Tifozet e Anglisë sfidojnë rregullat e rrepta të Katarit, pozojnë me bikini...

Tifozet e Anglisë sfidojnë rregullat e rrepta të Katarit, pozojnë me bikini në mbështetje të Kombëtares Angleze

Mijëra tifozë të Anglisë kanë vërshuar në Katar përpara ndeshjes së sotme në Kampionatin Botëror me Francën.

Të paktën 15,000 tifozë pritet të jenë në stadiumin “Al Bayt” për të brohoritur për Kombëtaren Angleze ndërsa Tre Luanët përballen me kampionët e Kampionatit Botëror.

Shumë të tjerë besohet se janë në Katar pa bileta, duke shijuar vapën e dhjetorit në vendin e Lindjes së Mesme, shkruan The Sun.

Foto: Eyevine

Të huajt anglezë në rajonin e Gjirit pritet të fluturojnë drejt Katarit në një numër rekord.

Më pak se 2,500 tifozë të Anglisë ishin të pranishëm në ndeshjen hapëse në grupe të Kupës së Botës me Iranin.

Foto: Eyevine

Por ndërsa Harry Kane dhe bashkë lojtarët e tij kaluan në fazën e grupeve dhe mposhtën Senegalin me rezultat 3-0 për t’u kualifikuar në çerekfinale, emocionet e Kampionatit Botëror janë rritur vazhdimisht.

Tifozëve të Anglisë iu ndanë 7000 bileta zyrtare për ndeshjen e së shtunës, por më shumë se dyfishi i këtij numri pritet të jetë në stadium.

Foto: Eyevine

Një nga mbështetëset që fluturoi në Katar për ndeshjen e së shtunës, 22-vjeçarja Nicole Haddon nga Clapham, në jugperëndim të Londrës, tha për DailyMail: “Duhet të heqim kapelen në Angli – ata janë më shumë se të aftë për të sjellë në shtëpi Kupën e Botës”.

Nicole, e cila veshi bikini në vendin e rreptë mysliman, ndërsa lahej në plazhin në Doha, shtoi: “Unë po pres me padurim betejën midis Walker dhe Mbappes”.

Shoqja e saj, studentja Lucy Harrison, gjithashtu 22 vjeçe, shtoi: “Tre Luanët do të fitojnë me stil”.

Foto: Eyevine

“Ne jemi më mirë të shkojmë përpara dhe të sulmojmë. Anglia nuk mbështetet vetëm te Kane, golat vijnë nga kudo”.

Nick Evers, 47 vjeç, nga Wolverhampton, ishte pak më i kujdesshëm.

“Mund të jetë një lojë shumë e ngushtë, por jam i sigurt se do të fitojmë. Anglia është përmirësuar me çdo ndeshje dhe ky mund të jetë viti ynë”.

Ndërsa tifozja e Anglisë, Farzana Qomtaz, 20 vjeçe, nga Malajzia, tha: “Skuadra e Anglisë luan një futboll kaq emocionues”.

“Unë dhe familja ime shikojmë Ligën Premier në televizion dhe jemi tifozë të mëdhenj të Liverpoolit”.

“Jam shumë e lumtur që shoh Jordan Henderson duke luajtur për Anglinë. Ne e duam shumë Liverpoolin”, shtoi ajo.

Dhe me favoritët e Botërorit, Brazili u eliminuan dje me penallti nga Kroacia, disa mendojnë se ky mund të jetë shansi më i mirë i Anglisë në vite.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here