Thyen urdhrin mbrojtës dhe kanos ish-gruan, policia arreston burri nga Peja

Të martën e kësaj jave një burrë që kishte urdhër mbrojtës ndaj ish-bashkëshortes së tij i është afruar asaj dhe e ka kanosur atë.

Për këtë, të premten ai ra në prangat e policisë.

“Rr. UÇK, Pejë, 06.12.2022 – 16:00. Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka thyer urdhrin mbrojtës ndaj ish bashkëshortes së tij femër kosovare, i është ofruar viktimës në rrugë dhe e ka kanosur atë. Me 09.12.2022 i dyshuari është arrestuar dhe me vendimit ë prokurorit është dërguar në mbajtje”, raporton policia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here