Home Lajem Shpërthimet në Veri: Qytetari rrëfen se si një veturë e hodhi shok-bombën...

Shpërthimet në Veri: Qytetari rrëfen se si një veturë e hodhi shok-bombën dhe iku, pamje pas momentit kritik (Video)

Dy shok-bomba dyshohet se janë hedhur sonte në Lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës. Lajmi është konfirmuar edhe nga Policia atje që ka bërë të ditur se nuk ka persona të lënduar e as dëme materiale.

Shpërthimet dyshohet të kenë qenë të forta, incidente këto që kanë nisur qysh nga dita e djeshme. Një sinjalizuesi i Sinjalit nga Veriu ka treguar se nga një veturë në lëvizje, në udhëkryqin në këtë lagje ishte lëshuar shok-bomba dhe më pas vetura është larguar në drejtim të urës kryesore.

Sinjali ka siguruar edhe pamje nga vendi i ngjarjes menjëherë pasi janë dëgjuar shpërthimet dhe vetura e dyshuar është larguar nga aty. Në videon e mëposhtme shihen vetëm disa qytetarë, teksa Policia dhe karabinierët ende s’kishin arritur.

Besim Hoti nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Veri ka njoftuar se shpërthimet kanë qenë në dy lokacione.

“Është e vërtetë që ka pasur shpërthime në dy lokacione të ndryshime. Bëhet fjalë për sulme me shok-bomba, s’ka të lënduar e as dëme materiale”, tha Hoti.

Ndërsa, kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza, tha se situata atje është shqetësuese dhe shtoi se janë në koordinim edhe me KFOR-in edhe me institucionet tjera.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here