Home Sport Shaqiri refuzon të flas për media serbe  

Shaqiri refuzon të flas për media serbe  

Xherdan Shaqiri nuk ka pranuar që të flas për mediat serbe pak para fillimit të ndeshjes ndërmjet Zvicrës dhe Brazilit.

Futbollisti nga Gjilani nuk luajtur asnjë minutë ndaj Brazilit në humbjen 1-0 të Zvicrës për shkak të lëndimit.

Pak para ndeshjes, disa gazetarë serb kërkuan që ai të fliste për ta, por Shaqiri i ka anashkaluar duke kaluar pranë tyre dhe duke mos u ndalur për t’u përgjigjur.

Zvicra do të ballafaqohet me Serbinë më 2 dhjetor në ndeshjen vendimtare për kualifikim tutje në fazën tjetër të Kampionatit Botëror.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here