Serbët në veri sot do të protestojnë kundër Vuçiqit dhe Listës Serbe

Mediat serbe kanë bërë të ditur se sot pritet të mbahet një protestë, në veri të Mitrovicës, kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe partisë Lista Serbe.

Protesta do të fillojë nga ora 12:00, në sheshin kryesor të Mitrovicës së Veriut.

I njëjti organizim ishte paralajmëruar se do të mbahej të hënën.

Por, organizatorët deklaruan se qytetarët ishin ata që kërkuan që protestën ta mbajnë të dielën, pasi të hënën janë në punë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here