“Qe s’mi bjen paret, s’pshton gjallë prej meje”/ Punëtori kërcënon me jetë shefin e tij

Janë të shpeshta rastet e mosmarrëveshjeve mes punëdhënësve dhe punëtorëve. Shumë herë zënkat mes tyre eskalojnë në sharje, ofendime e kërcënime, për çka nevojitet edhe ndërhyrja e Policisë për të zgjidhur problemet, raporton Gazeta Sinjali.

Për një rast të tillë që ka ndodhur së fundi në fshatin Savrovë të Suharekës, Prokuroria ka nisur hetimet.

Sinjali mëson se pronari i një kompanie private ka denoncuar në Polici punëtorin e tij, për të cilin ka deklaruar se vazhdimisht i kërkon që t’ia japë pagën para kohe.

E situata duket të eskaluar kur 48-vjeçari ka kërkuar nga shefi i tij që urgjentisht t’ia sigurojë 300 euro. Por këtë kërkesë nuk ka arritur që ta realizojë pronari i kompanisë, me ç’rast është përballur me kërcënime serioze nga punëtori i tij.

I dyshuari ka nisur mesazhe në drejtim të shefit të tij, duke e kërcënuar se nëse nuk ia gjen paratë deri në mbrëmje, s’do të shpëtojë gjallë nga ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here