Policia e Kosovës ka vendosur postblloqe betoni në rrugën Jarinje-Zveçan

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Policia e Kosovës ka vendosur një postbllok të improvizuar në rrugën Zveçan – Leposaviq, në qytetin e Bistricës, raporton Nova.rs.

Në dy vende buzë rrugës ka pika betoni me rërë, ku në to janë të pranishëm edhe pjesëtarë të njësisë speciale të policisë së Kosovës me armë të gjata.

Në vetë autostradën ka pllaka betoni të ngritura që mund të anashkalohen, si dhe një tabelë ku shkruan “Ndal Policia”.

Policia kontrollon shoferët, dhe nuk lejon askënd të qëndrojë në atë zonë.

” alt=”” aria-hidden=”true” />

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here