Home Lajem Policia amerikane shkëmben zjarr me një vrasës adoleshent – publikon pamjet dramatike...

Policia amerikane shkëmben zjarr me një vrasës adoleshent – publikon pamjet dramatike të kamerës së trupit

Regjistrimi nga Departamenti i Policisë Raleigh u bë publik shtatë javë pas masakrës së 13 tetorit që dyshohet se u krye nga adoleshenti Austin Thompson në lagjen Hedingham të qytetit.

Pas një gjuetie afro 90 minuta pas tërbimit, videoja e kamerës së trupit tregon momentet kur oficerët e K-9 gjurmojnë Thompson në një hambar në një zonë të pyllëzuar, raporton nypost.

“Ne jemi në një pistë”, mund të dëgjohet duke thënë një oficer në video, i cili tregon kënde të shumta të një periudhe afërsisht 5-minutëshe, sipas WRAL.

Reklama

Policia tha se oficerë të shumtë, duke përfshirë dy nga RPD dhe dy të Zyrës së Sherifit të Qarkut Wake, qëlluan të paktën 20 herë kundër sulmuesit.

Kamera e trupit të Klarkut kapi momentet e rrahjes së zemrës kur u godit me plumb teksa po i afrohej kasolleve.

Oficerët e tërheqin Klarkun pas një peme dhe i mjekun plagën në gjurin e djathtë, ndërsa polici i plagosur mbeti jashtëzakonisht i qetë.

Tre orë më vonë, ata depërtuan në ndërtesë dhe arrestuan Thompsonin që ishte plagosur rëndë. Adoleshenti kishte në posedim një pistoletë, një thikë të madhe të prerë dhe një çantë shpine të mbushur me disa lloje municionesh, njoftoi policia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here