Home ShowBiz Pavarësisht se rrezikon të dënohet me burg, tifozja kroate nuk ndalet me...

Pavarësisht se rrezikon të dënohet me burg, tifozja kroate nuk ndalet me paraqitje provokuese nga Katari

Bukuroshja e Instagramit dhe tifozja e futbollit ngjalli reagime të shumta përpara ndeshjes hapëse të turneut të Kroacisë kundër Marokut.

Ajo kishte veshur një kostum të ngushtë me një mbulesë në kokë, e cila u shfaq në kundërshtim me zakonet lokale.

Ivana Knoll (Foto: Instagram)

Por 30-vjeçarja mori vëmendjen sërish me një veshje të përshtatur me ngjyrat e flamurit të Kroacisë përpara ndeshjes kundër Kanadasë.

E quajtur si ‘tifozja më seksi’ e Kupës së Botës, Knoll bëri disa postime në Instagram për të treguar fustanin e ri mahnitës.

Veshja e saj përfshinte madje edhe çorape të ngjashme kuq e bardhë, teksa pozonte në tribunat në stadiumin Khalifa International.

 

Dukej se nuk kishte asnjë argument nga rojet e sigurisë aty pranë, pavarësisht se blogerja nuk tregoi edhe një herë asnjë shqetësim për kodin e rreptë të veshjes së vendit të Lindjes së Mesme në publik.

“Vizitorët (burrat dhe gratë) pritet të tregojnë respekt për kulturën vendase duke shmangur veshjet e tepërta në publik”, paralajmëroi autoriteti i turizmit të Katarit përpara turneut.

“Përgjithësisht rekomandohet që burrat dhe gratë të sigurojnë që shpatullat dhe gjunjët e tyre të jenë të mbuluar”.

 

Knoll mund të përballet me perspektivën shumë reale për t’u dërguar në burg nga zyrtarë të pakënaqur të Katarit, të cilët parashtruan kërkesat e kodit të veshjes për vizitorët përpara Kupës së Botës. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here