Home Sport Parashikimi i Macron për ndeshjen Francë-Poloni po i lë të gjithë ‘gojë...

Parashikimi i Macron për ndeshjen Francë-Poloni po i lë të gjithë ‘gojë hapur’

Gkelat kauani në çerekfinale duke mposhtur Poloninë 3-1, pasi Olivier Giroud shënoi një herë dhe Kylian Mbappe dy herë për Les Bleus përpara se Robert Lewandowski të shënonte nga penalltia në sekonda e fundit të takimi.

Çuditërisht, në një intervistë me Le Parisien të botuar të shtunën, presidenti i Francës jo vetëm që parashikoi rezultatin 3-1 , por madje gjeti me saktësi edhe golashënuesit.

“Lewandowski do të shënojë një, ashtu si Mbappe ose ndoshta Giroud, i cili dëshiron të bëjë histori. Është një shaka për golin e tretë të skuadrës franceze”, ka thënë Macron.

Macron ka thënë se do të udhëtojë në Katar nëse Franca arrin në fazën gjysmëfinale, pasi ata kërkojnë të mbrojnë trofeun që fituan në Rusi katër vjet më parë.

Les Bleus kaluan grupin e tyre – duke u kualifikuar me fitore ndaj Australisë dhe Danimarkës përpara se të barazonte kundër Tunizisë.

Megjithatë, ata u rikthyen duke mposhtur Poloninë në 16-të e fundit dhe Mbappe tani është golashënuesi më i mirë i turneut me pesë gola.

Trekolorët do të takohen me Anglinë ose Senegalin në çerekfinale, në ndeshjen që fillon në ora 20:00.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here