Para Furyt, Usyk ka një detyrë tjetër – sfidohet nga Dubois

Oleksandr Usyk do t’i mbrojë titujt e tij në një luftë të detyrueshme ndaj Daniel Dubois.

Ky meç është urdhëruar nga WBA, diçkaje të cilës nuk ka si t’i shpëtojë ukrainasi.

Dubois vjen pas një fitoreje në raundin e tretë ndaj Kevin Lerena.

Gjithsesi, ky meç, sipas Sky Sport, nuk do t’i prishë punë kampionit në IBF e WBO dhe WBA për një përballje “kokë me kokë” me Tyson Furyn.

Fitorja e cilitdo do t’ua siguronte epitetin e kampionit absolut në peshat e rënda.

Mbetet të shihet se kur do të jenë datat e këtyre përballjeve. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here