Osmani organizon pritje për ndërkombëtarët, i falënderon për mbështetjen e vazhdueshme

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar se ka organizuar pritjen e fundvitit.

Ajo në Twitter ka thënë se ka pritur miq ndërkombëtarë të Kosovës.

Osmani shkruan se ka “kujtuar ndikimin pozitiv që partneriteti me aleatë ka pasur mbi Kosovës dhe qytetarët”.

Në fund, ajo ka falënderuar të gjithë partnerët ndërkombëtarë “për mbështetjen e vazhdueshme”.

“Kosova është më e fortë me miq në krahë të saj. Këtë javë, në pritjen e fundvitit me trupin diplomatik, kujtova ndikimin pozitiv që partneriteti ynë me aleatët kanë pasur mbi Kosovën dhe qytetarët tanë, dhe falënderova komunitetit ndërkombëtar për mbështetjen e vazhdueshme”, ka shkruar Osmani.

Në fotografitë e publikuara nga Osmani, shihen ambasadori Hovenier, ambasadori Abbot, ministrja Gërvalla, shefi i OSBE-së Michael Davenport.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here