“Mos e hupni shpresën në Zotin e madh, shtet dhe polici”, shkruan Sokol Halili para vetëvrasjes

Sokol Halili ua kishte dorëzuar një letër familjarëve të tij në momentin kur ishte kthyer në shtëpi, derisa Policia po e kërkonte për vrasjen e Hamide Magashit.

Halili përmes letre ka dhënë versionin e tij rreth shkakut që ka çuar deri te krisja e raporteve me ish-bashkëshorten e tij, Hamide Magashi.

Në letrën e gjatë, Halili ka lavdëruar Policinë e Kosovës ndërsa ka bërë thirrje që të mos humbet shpresa në polici, shtet dhe në zot.

“Mos e humbni shpresën në Zotin e madh dhe në policinë tonë se shumë janë të drejt,të kuptueshtëm po mos u merrni me media se çka kanë tha”, ka shkruar ai.

317718437 5786267128129150 3661114487901740974 n

Shpërndaje këtë lajm në:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here