LAJMI I FUNDIT: Caktohen anëtarët e Trupit Gjykues në rastin e krerëve të UÇK-së

Është caktuar Trupi Gjykues që do të trajtojë rastin e krerëve të Ushtrisë Çlirimtare në Hagë, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit.

Katër gjyqtarët që do të merren me rastin janë: Charles Smith, Christoph Barthe, Guenael Metraux dhe Fergal Gaynor gjyqtar rezervë.

Vendimi është marrë sot nga kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova.

I njëjti u është dërguar të gjitha palëve, përfshirë mbrojtjet dhe prokurorinë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here