Lagjja e Boshnjakëve frymon shqip, policia e Kosovës dyfishon patrullat

Protestës së qytetarëve serbë e vendosjes së simboleve të Serbisë, në veri të Kosovës, banorët e lagjes së Boshnjakëve, u janë përgjigjur sërish duke vendosur flamuj të Kosovës dhe të Shqipërisë.

Në këtë pjesë të veriut gjendja është e qetë, me praninë e policisë së Kosovës gjatë tërë kohës.

Vlen të theksohet, se si mbi urën Ibër, njejtë edhe në lagjen e Boshnjakëve, janë shtuar patrullat e policisë krahasuar me ditën e dielë.

Rreth ngjarjeve në veri të vendit, kanë reaguar Ambasadat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe ata të Britanisë së Madhe në Prishtinë dhe Beograd.

Ambasadorët e SHBA-së dhe Britanisë kanë kërkuar që menjëherë të largohen barrikadat e vendosura në veri.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here