Kroatët çmendin serbët me një karikaturë

E përjavshmja kroate “Hrvatski tjednik” ka publikuar një karikaturë me mbishkrimin “Udhë të mbarë traktoristë!”, me foto të një traktori me rimorkio, kjo i ka çmendur mediat serbe të cilatë kanë vërshuar me sharje ndaj kroatëve.

Traktorin e drejton presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili është i veshur me fanellën e skuadrës serbe të futbollit, në trajlerin e traktorit ka edhe serbë

me fanella, me fytyra të kërrusura dhe të trishtuara, pranë tyre nacionalisti Vulin dhe Milan Borjan i cili u dëbua nga Knini gjatë operacionit “Stuhia”, ku në vitin 1995 ushtria kroate i dëboi mbi 250 mijë serbë nga Kroacia.

Për t’i indinjuar edhe më shumë serbët, revista kroate ka vendosur tabelën rrugore “Beograd”, në të cilën qëndron një zog shqiponje me sqep të përgjakur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here