Javë më parë ua dhuroi Gjermania, ukrainasit me Gepard shpërthejnë në ajër raketën ruse

Gjermania së fundmi i dhuruar Ukrainës një prej armëve më të fuqishme që i ka në dispozicion.

Bëhet fjalë për mjetin e blinduar të njohur si Gepard që për specialitet ka mbrojtjen ajrore dhe shkatërrimin e raketave, dronëve dhe fluturakeve tjera, transmeton Telegrafi.

E duket se këta Gepard gjerman, ukrainasit po i shfrytëzojnë në mënyrën më të mirë të mundshme.

Sot një armë e tillë ka arritur të shpërthej në ajër një raketë ruse, që kishte për cak infrastrukturën civile të ukrainasve.

Pamjet amatore shfaqin momentin kur nga shkrepja e Gepardit, shpërthen një raketë ruse në ajër që po vinte me shpejtësi të madhe.

Nga ky shpërthim krijohet një top i zjarrtë në qiell, që të krijon përshtypjen se ishte rrëzuar ndonjë aeroplan luftarak.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here