Hamide Magashi pritet të varroset të premten, familja e 35 vjeçares hap dyert për ngushëllime

Familja e Hamide Magashit, 35 vjeçares që u vra nga bashkëshorti kanë hapur dyert për ngushëllime. Familjarë, miq e të afërm, u panë teksa po hynë në oborrin e kësaj familje për të shprehur ngushëllime.

Ibush Syla nip i familjes Magashi tha se familja e të ndjerës është duke e përjetuar rëndë rastin.

Ai ka bërë të ditur se varrimi i të ndjerës pritet të bëhet nesër pasi që po presin familjarë nga Gjermania.

“Jam nip i tyre, rastin e kemi përjetuar rëndë. Më rëndë më nuk ka, dy vrasje janë bërë aty. Kufomën ende nuk e kanë sjellë, janë duke i prit edhe disa familjarë nga Gjermani, dhe nesër besoj se do të varroset e ndjera”, tha ai për EO.

Ajo u vra të mërkurën para objektit të Klinikës Gjinekologjike nga, ish-burri i saj Sokol Halili.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here