Home Sport Fury dhe Usyk sy më sy, anglezi e ofendon rëndë ukrainasin –...

Fury dhe Usyk sy më sy, anglezi e ofendon rëndë ukrainasin – meçi i madh mes tyre tashmë duket afër

Momente pasi Fury kishte mposhtur Derek Chisoran në luftën e tyre trilogjike, ai i bëri thirrje Usyk, i cili ishte ulur afër ringur në stadiumin e Tottenham Hotspur, që t’i bashkohej mes litarëve.

Usyk u detyrua të ngrihej, duke u ngjitur afër litarëve përpara se të përballej me një breshëri fyerjesh nga anglezi, por ukrainasi qëndroi gjakftohtë dhe nuk reagoi.

 

Fury tani pritet të ndeshet me Usyk në shkurt ose mars me Arabinë Saudite.

Ukrainasi fitoi tre titujt botërorë në Londër, kur rrëzoi nga froni Anthony Joshuan – dhe më pas përsëriti fitoren edhe në revanshin e tyre në Arabinë Saudite pothuajse një vit më vonë.

Reklama

Një përplasje dhjetori midis Fury dhe Usyk u diskutua për tu zhvilluar në Arabinë Saudite, një natë përpara finales së Kupës së Botës.

 

Por Usyk kërkoi më shumë kohë për t’u rikuperuar nga fitorja e tij ndaj Joshuas, duke e shtyrë përballjen për katër rripa në vitin tjetër.

Ose Fury ose Usyk do të kurorëzohen kampioni i parë i padiskutueshëm i botës në peshat e rënda që nga Lennox Lewis në vitin 1999.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here