Flet tifozja që u nxor jashtë për shkak të shqiponjës në ndeshjen Serbi – Zvicër: Serbëve

Anila Mahalla, vajza që u nxor jashtë stadiumit, në ndeshjen e mbrëmshme Zvicër – Serbi, për shkak të shqiponjës, ka treguar se çka në të vërtetë ka ndodhur në tribuna, pasi u paraqit me flamurin shqiptar.

Në një postim në Instagram, ajo thotë se nuk u nxor me forcë nga stadiumi, duke shtuar se ishin serbët ata që e thirrën sigurimin pasi u revoltuan pasi ajo e tregoi flamurin e Kosovës pas golit të Shaqirit.

“Kjo jam unë. Unë nuk e dëbova, unë po shkoja të flisja me ta se pse po shfaqja flamurin e Kosovës, unë isha në mesin e tyre. Kur arrita Shaqiri dha golin e parë dhe zemra ime shpërtheu. Ishte momenti kur tregova flamurin dhe ata (serbët) filluan të thërrisnin sigurimin.

Ky ishte momenti im për të dalë, për të folur me ta për të ndryshuar ulësen”, ka shkruar ajo në postimin sqarues në Instagram.

Me fitoren në fjalë, Zvicra ka ecur tutje në raundin e radhës të Kampionatit Botëror, ku e pret ndeshja me Portugalinë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here