FIFA ia heq golin Ronaldos, shkon për Bruno Fernandes

Cristiano Ronaldo festoi ‘si i çmendur’ për golin ndaj Uruguait.

Kombëtarja e Portugalisë kaloi në epërsi në minutën e 54’ të takimit, me një gol për të cilin festoi Ronaldo.

Cristiano Ronaldo u duk sikur goditi me kokë një top që shkoi në rrjetë, por s’ishte ashtu.

CR7 nuk kishte prekur fare topin e nisur nga Bruno Fernandes dhe tashmë goli i ka kaluar lojtarit të Man United.

Më poshtë mund ta shihni golin në fjalë.

RONALDO GIVES PORTUGAL THE LEAD 🇵🇹

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here