Escobar dhe ambasadori Hovenier takohen me përfaqësuesit e Listës Serbe

Ndihmës Sekretari i Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike dhe njëherësh i dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, bashkë me ambasadorin amerikan, Jeffrey Hovenier, kanë takuar sot edhe përfaqësuesit e Listës Serbe.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Lista Serbe.

“Përfaqësuesit e Listës Serbe me ndihmësin amerikan të të dërguarit special për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe ambasadorin amerikan në Prishtinë, Geoffrey Hovenier, kanë biseduar për situatën politike dhe të sigurisë”, thuhet në njoftim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here