Edhe kjo ndodhë në Kosovë | Zana Avdiu në rolin e ‘kuqeshës’: Akti i Granit Xhakës, është për turp, akt prej një rrugaçi

Aktivistja, Zana Avdiu ka kaluar në ofendime ndaj futbollistit kosovar, Granit Xhaka që bëri krenar shqiptarët në ndeshjen e fundit kundër Serbisë.

Feministja, Arta Avdiu e ka quajtur rrugaç futbollistin Granit Xhaka duke iu referuar “përshëndetjes” së tij ndaj bankës rezeve të kombëtares së Serbisë.

Gjesti i Xhakës u komentua shumë nga të gjithë shqiptarët në mbarë botën dhe mori komente pozitive, por sipas Avdiut gjesti i tij është “Akt prej një rrugaçi”.

Posti i plotë:

Akti i Granit Xhakes, eshte per turp. Akt prej nje rrugaçi. Dhe, fatkeqesia eshte, qe asnje nuk la pa e shpernda ate foto. Pra, zero nivel, ne nje shtet te tane!

” alt=”” aria-hidden=”true” />

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here