Edhe Gjermania kërkon shtyrjen e zgjedhjeve në veri të Kosovës

Pas SHBA-ve, edhe Gjermania ka kërkuar shtyrjen e zgjedhjeve në veri të Kosovës.

Këtë kërkesë e ka parashtruar me anë të një postimi në Twitter, ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde.

Ai ka thënë se pajtohet me kërkesën e amerikanëve se zgjedhjet duhet të shtyhen dhe se situata aktuale nuk premton mbarëvajtje të tyre.

“Jam dakord me kolegun tim amerikan që zgjedhjet duhet të shtyhen. Është e qartë se situata aktuale nuk është e favorshme për mbajtjen e tyre tani”, ka shkruar ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here