E rëndë: 18-vjeçari dyshohet se vrau veten me armën e babait të tij polic

Gjatë ditës së sotme u raportua për një vetëvrasje të një 18-vjeçari në Suharekë.

Policia e Kosovës ndërkaq, përmes një komunikate ka bërë të ditur se vetëvrasje dyshohet të jetë shënuar me armën e babait polic.

“Dyshohet se arma e zjarrit i përket zyrtarit policor të PK-së ( Prindi i viktimës ) i cili gjendej jashtë detyrës zyrtare. Lidhur me rastin njoftohet Prokurori i Shtetit dhe IPK ( Inspektorati Policor i Kosovës) të cilët kane dalur në vendin e ngjarjes , dhe bashkë me zyrtarë të Sektorit Rajonal të Hetimeve të DRP-së të Prizrenit vazhdojnë hetimin e rastit të cilësuar si ‘ Vdekje e Dyshimtë“.

Më poshtë edhe njoftimi i plotë:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here