Burri që qëlloi shëtitësin e qenve të Lady Gaga-s dënohet me 21 vjet burgim

Një burrë që qëlloi dhe plagosi shëtitësin e qenve të këngëtares Lady Gaga-gjatë një vjedhjeje qeni është dënuar me 21 vjet burgim.

James Hoëard Jackson nuk pranoi asnjë kontest – ngjashëm me pranimin e fajësisë – për tentativë vrasjeje.

Ryan Fischer po shëtiste tre bulldogët francezë të këngëtares në Hollywood në shkurt 2021 kur Jackson e qëlloi atë në gjoks.

Fischer tha se ai duhej të hiqte një pjesë të mushkërive të tij pas sulmit, raporton BBC.

Ai mori pjesë në seancën gjyqësore të së hënës dhe tha se të shtënat i kishin ndryshuar jetën përgjithmonë, raporton CBS Neës, transmeton Klankosova.tv.

Zyra e Prokurorit të Qarkut të Los Anxhelosit e quajti sulmin “një akt të dhunshëm me zemër të ftohtë”.

Disa akuza të tjera me të cilat u përball Jackson u hodhën poshtë si pjesë e një marrëveshjeje për pranimin e fajësisë.

Jackson dhe një nga katër bashkëpunëtorët e tjerë morën dy nga qentë, Koji dhe Gustav, pas të shtënave.

Një bulldog i tretë,  i quajtur “Miss Asia”, iku dhe u gjet më vonë nga policia.

Në atë kohë, policia tha se ata menduan se qentë ishin në shënjestër për shkak të racës së tyre – dhe jo për shkak të pronares së tyre.

Dy qentë e vjedhur u kthyen të padëmtuar dy ditë më vonë pasi Gaga ofroi një shpërblim prej 500 mijë dollarësh

Një bashkëpunëtor, Harold White, u deklarua fajtor të hënën për shkeljen e ligjit që i pengon ish të dënuarit të posedojnë armë zjarri. Ai do të dënohet vitin e ardhshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here