Bislimi: Kurti sot e pranoi draftin e plotësuar franko-gjerman

Zv/kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, e ka pranuar se sot kryeministri i vendit e ka pranuar planin e përditësuar franko-gjerman.

Këtë Bislimi e ka thënë në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme, transmeton Nacionale.

“Ka dakordim mos me u diskutu elementet përbërëse të planit. Është dorëzuar sot, drafti i editum, dhe i është dhënë Kurtit në roa 10:00”, ka thënë Bislimi.

Se është dorëzuar plani i plotësuar e ka konfirmuar edhe kryediplomati Joseph Borrell.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here