Aliu e Sveçla të pranishëm, VV: Hera e parë që asfaltohen rrugët në veri

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se ministrat Liburn Aliu e Xhelal Sveçla kanë vizituar sot komunat veriore të Republikës së Kosovës, Zubin Potokun dhe Leposaviqin, ku është bërë asfalitimi i rrugëve në Jasenovik e Syriganë.

Partia e Kurtit ka thënë se Qeveria e Kosovës asfalton për herë të parë rrugët që lidhin fshatrat në veri të vendit.

Sipas VV-së, këto rrugë do të shkurtojnë lëvizjen e të gjithë banorëve.

“Ata po ashtu vizituan fshatrat Cerajë, Koshtovë, Bistricën e Vllahisë, Dedin dhe Magjerën, fshatra këto që përmes kësaj ndërlidhje të rëndësishme, do të kenë qasje më të shpejtë dhe më të lehtë me komunën e Mitrovicës”, thuhet në fund.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here